Przeglądaj Adzuna Blog »

Jak szukać pracy na Adzuna?

Jak działa Adzuna? – szybkie wyszukiwanie ofert pracy

W Adzuna wiemy, że szukanie pracy jest pracą samą w sobie. Często, aby dotrzeć do interesującej Cię oferty musisz spędzić godziny na poszukiwaniu, a potem przeszukiwaniu stron pracodawców i różnych tablic z ogłoszeniami o pracę, aby znaleźć propozycję pracy, która spełnia Twoje kryteria i pasuje do Twoich kwalifikacji.

Adzuna robi za Ciebie. Oszczędzając sporo Twojego cennego czasu!

Co za Ciebie robi Adzuna?

Adzuna zbiera ogłoszenia o pracę z dziesiątek innych stron internetowych i umieszcza je w jednym miejscu. Tak abyś Ty nie musiał już tracić swojego czasu na przeczesywanie Internetu. Wystarczy, że wejdziesz na adzuna.pl i zaczniesz przeglądać zebrane tam ogłoszenia.

Znajdziesz tam w jednym miejscu ogłoszenia z takich serwisów jak InfoPraca; praca.pl; Kariera w finansach; NoFluffJobs… i wiele, wiele innych seriwsów i loklanych tablic z ofertami pracy w Polsce.

Czym jest zatem Adzuna?

Potraktuj Adzuna jak wyszukiwarkę internetową ofert pracy. Dokładnie tak jak używasz np. Google do szukania interesujących Cię treści internetowych, tak samo używaj Adzuna, ale do szukania interesujących Cię ofert pracy z całej Polski!

Jak korzystać z Adzuna? (podstawowe wyszukiwanie ofert pracy)

Po wejściu na Adzuna.pl zobaczysz od razu znajomo wyglądające pole do wyszukiwania.

Co? – tu możesz interesujące Cię stanowisko lub słowo kluczowe

Gdzie? –tu możesz wpisać nazwę województwa lub konkretnego miasta, w którym szukasz pracy.

Gotowe!

Po wybraniu „lupki” zostaniesz przeniesiony na listę wyników. Czyli tak samo jak w przypadku wyszukiwarki internetowej zobaczysz listę stron o danej treści, to w przypadku Adzuna zobaczysz listę stanowisk odpowiadających Twojemu zapytaniu publikowanych na różnych serwisach. Lista pokazuje wszystkie oferty pracy spełniających kryteria Twojego wyszukiwania.

Kilka przykładowych wyników wyszukiwania ofert pracy dla konkretnych miast i stanowisk

Jak aplikować o pracę za pośrednictwem Adzuna?

Adzuna nie pośredniczy w procesie rekrutacji i nie rejestruje Twojego CV. Aplikować będziesz bezpośrednio na stronie skąd pochodzi dane ogłoszenia o pracę.

Jak to zrobić?

Po kliknięciu w interesujące Cię stanowisko na liście wyników (najlepiej otworzyć je prawym przyciskiem myszy, w nowej zakładce) zostaniesz przeniesiony albo na pełen opis stanowiska na Adzuna, albo od razu do portalu, z którego pochodzi oryginalnie ogłoszenie. Tam znajdziesz instrukcję, jak na dane stanowisko zaaplikować lub gdzie zadać więcej pytań odnośnie interesującego Cię stanowiska pracy.

Co jeszcze możesz zrobić dzięki Adzuna?

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz ustawić na swoją skrzynkę mailowe powiadomienia. Wtedy oferty pracy, pasujące do twojego zapytania, wysyłane będę codziennie, lub raz w tygodniu (sam wybierasz częstotliwość) na podany przez Ciebie adres email.

Tutaj znajdziesz poradnik, jak ustawić mailowe powiadomienie na Adzuna, bez potrzeby rejestrowania konta na stronie Adzuna. Oraz jak potem je zmieniać, dodawać nowe i zarządzać istniejącymi powiadomieniami. Dowiesz się też jak i po co założyć sobie konto / zarejestrować się na stronie Adzuna. Opisaliśmy też,  jak skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania na Adzuna, aby otrzymywać oferty pracy spełniające konkretne kryteria.

Dla osób, które nie lubią spędzać czasu przed komputerem w poszukiwaniu pracy mamy aplikację mobilną. Dzięki niej pracy możecie szukać w dowolnym czasie i miejscu na swoim telefonie. Tutaj znajdziecie więcej informacji o naszej aplikacji mobilnej Adzuna, oraz link do jej pobrania na telefon.

Masz dodatkowe pytania – pisz śmiał tutaj lub na naszym profilu na Facebook.