Przeglądaj Adzuna Blog »

Jak szukać pracy na Adzuna?

Jak działa Adzuna? – czyli gdzie szukać pracy.

W Adzuna wiemy, że szukanie pracy jest pracą samą w sobie. Często, aby dotrzeć do interesującej Cię oferty musisz spędzić godziny przed komputerem. Oferty pracy są porozrzucane na  setkach tablic, serwisów, stron karier pracodawców… Już samo dotarcie do tych stron bywa czasochłonne. Szukając pracy w internecie można się nieźle namęczyć. Pogubić sie w gąszczu stron i serwisów. Każdy z nich publikuje tylko część wakatów od kilku pracodawców i ciężko jest przez to dotrzeć do wszystkich interesujących Cię ofert, prawda?

Szukanie pracy przez Internet – nigdy nie było takie proste! 

Jak szukać pracy w internecie? Adzuna zrobi to za Ciebie. Sami przeszukujemy dla Ciebie setki stron z ofertami pracy. Zbieramy je, segregujemy i udostępniamy w jednym miejscu. Oszczędzając sporo Twojego cennego czasu!

Jak działa internetowa wyszukiwarka ofert i jak szukać pracy przez Internet

Adzuna zbiera ogłoszenia o pracę z dziesiątek innych stron internetowych i umieszcza je w jednym miejscu. Tak abyś Ty nie musiał już tracić swojego czasu na przeczesywanie Internetu. Wystarczy, że wejdziesz na adzuna.pl i zaczniesz przeglądać zebrane tam ogłoszenia. Obok każdego z nich zobaczysz informację (logo) skąd oryginalnie pochodzi to ogłoszenie. Dzięki temu po wpisaniu w naszą wyszukiwarkę nazwy interesującego Cię stanowiska, dostaniesz w odpowiedzi listę ofert,  jakie opublikowane są tego dnia na tych wszystkich, osobnych stronach www. Bez potrzeby odwiedzania każdej z tych stron osobno, zobaczysz wszystkie ogłoszenia jakie tam się tego dnia znalazły.

Znajdziesz u nas ogłoszenia  z takich serwisów jak m.in.: InfoPraca; praca.pl; Kariera w finansach; NoFluffJobs; Absolvent, KiwiJobs… i wiele, wiele innych, mniejszych i większych serwisów rekrutacyjnych; loklanych tablic z ofertami pracy; oraz bezpośrednio ze stron pracodawców jak np. Jeronimo Martins (sieć sklepów Biedronka); Żabka; Lidl…

Aplikujesz nie na Adzuna, ale bezpośrednio na stronie skąd pochodzi ogłoszenie. Także nie jesteśmy przeszkodą czy pośrednikiem. Jesteśmy Twoją droga na skróty do interesujących Cię ogłoszeń o pracę!

Adzuna to każda oferta pracy, wszędzie! 

Potraktuj Adzuna jak wyszukiwarkę internetową ofert pracy. To powinno być Twoje pierwsze miejscy do którego się udasz, aby szukać pracy w Internecie.

Możesz uzywać Adzuna dokładnie tak jak używasz np. Google. Google do szukania interesujących Cię treści internetowych a Adzuna do szukania interesujących Cię ofert pracy z całej Polski!

Jak korzystać z Adzuna? (podstawowe wyszukiwanie ofert pracy)

Po wejściu na Adzuna.pl zobaczysz od razu znajomo wyglądające pole do wyszukiwania. Zupełnie jabkbyś zajrzał na wspomniana wyżej internetową wyszukiwarkę stron, prawda?

I dokładnie tak samo jak tam, możesz zacząć szukać interesującej Cię pracy. Wystarczy, że odpowiesz nam na dwa pytania: Co? i Gdzie? 

Jak szukać pracy na internetowej wyszukiwarce ofert pracy Adzuna

Co? – tu możesz interesujące Cię stanowisko, nazwę firmy… (może to być też jezyk obcy; technologia; słowo kluczowe opsiujące pracę jakiej szukasz)

Gdzie? – tu podajesz nazwę województwa lub konkretnego miasta, w którym szukasz pracy.

Gotowe!

Po wybraniu „lupki” zostaniesz przeniesiony na listę wyników, czyli zobaczysz listę ofert pracy spełniających kryteria jakie wpisałeś w pole wyszukiwania. 

Kilka przykładowych wyników wyszukiwania ofert pracy dla konkretnych miast i stanowisk

Jak aplikować o pracę za pośrednictwem Adzuna?

Adzuna nie pośredniczy w procesie rekrutacji i nie rejestruje Twojego CV. Aplikować będziesz bezpośrednio na stronie skąd pochodzi dane ogłoszenia o pracę. Nie chcemy być dodatkowym przystankiem w drodze do pracy, chcemy być drogą na skróty do Twojego nowego pracodawcy!

Jak to zrobić?

Po kliknięciu w interesujące Cię stanowisko z listy wyników (najlepiej otworzyć je prawym przyciskiem myszy, w nowej zakładce) zostaniesz przeniesiony albo na pełen opis stanowiska na Adzuna, albo od razu do portalu, z którego pochodzi oryginalnie ogłoszenie. Tam znajdziesz instrukcję, jak na dane stanowisko zaaplikować lub gdzie zadać więcej pytań odnośnie interesującego Cię stanowiska pracy.

Co jeszcze możesz zrobić dzięki Adzuna?

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz ustawić na swoją skrzynkę mailowe powiadomienia. Wtedy oferty pracy, pasujące do twojego zapytania, wysyłane będę codziennie, lub raz w tygodniu (sam wybierasz częstotliwość) na podany przez Ciebie adres email.

Tutaj znajdziesz poradnik, jak ustawić mailowe powiadomienie na Adzuna, bez potrzeby rejestrowania konta na stronie Adzuna. Oraz jak potem je zmieniać, dodawać nowe i zarządzać istniejącymi powiadomieniami. Dowiesz się też jak i po co założyć sobie konto / zarejestrować się na stronie Adzuna. Opisaliśmy też,  jak skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania na Adzuna, aby otrzymywać oferty pracy spełniające konkretne kryteria.

Dla osób, które nie lubią spędzać czasu przed komputerem w poszukiwaniu pracy mamy aplikację mobilną. Dzięki niej pracy możecie szukać w dowolnym czasie i miejscu na swoim telefonie. Tutaj znajdziecie więcej informacji o naszej aplikacji mobilnej Adzuna, oraz link do jej pobrania na telefon.

Masz dodatkowe pytania – pisz  tutaj lub na naszym profilu na Facebook.