Przeglądaj Adzuna Blog »

Gdzie jesienią najlepiej szukać pracy?

Raport-Adzuna

Pod koniec lipca 2019 roku GUS opublikował raport, za I kwartał 2019 roku.  Dotyczył on aktywności ekonomicznej ludności Polski.

Do raportu GUS dodaliśmy dane z analizy ogłoszeń o pracę publikowanych w serwisie Adzuna.pl w sierpniu 2019 roku. W ten sposób stworzyliśmy dla Was aktualną mapę polskiego rynku pracy.  Ze wskazaniem województw, gdzie potencjalnie najłatwiej i najtrudniej znaleźć będzie zatrudnienie.

Nasze podsumowanie ma na celu pomoc kandydatom w podjęciu trafnych decyzji przy szukaniu pracy.

A osobom aktywnym zawodowo lub  startującym na rynku pracy w określeniu  ścieżki kariery zawodowej.

Przygotujcie się za Adzuna na jesienne rekrutacje!

Poziom bezrobocia w różnych województwach

Zjawisko bezrobocia ma różne natężenie w poszczególnych regionach kraju. Województwa, gdzie stopa bezrobocia była najniższa to: lubuskie (1,8%), pomorskie (2,8%) i dolnośląskie (2,9%). Najwyższy odsetek osób bezrobotnych odnotowano w województwach lubelskim (6,8%), podkarpackim (5,5%) oraz łódzkim (5%).

Ile osób bezrobotnych przypada na jedno ogłoszenie o pracę?

Najwięcej ofert pojawiło się w sierpniu w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, małopolskim i wielkopolskim. Z czego ogłoszenia o pracę na terenie województwa mazowieckiego stanowiły około 16% wszystkich ogłoszeń z Polski, a ogłoszenia z Wielkopolski niewiele ponad 7%.

Duża ilość wolnych miejsc pracy idzie tu w parze z niską stopą bezrobocia. Oraz maksymalnie 4 osobami przypadającymi na jeden wakat (mazowieckie 4,32; śląskie 3,45; dolnośląski 2,3; małopolskie 4,34; wielkopolskie 4.43).

Na mapie przedstawiamy stopę bezrobocia w wybranych województwach, wraz z ilością osób bezrobotnych przypadających na jedno ogłoszenie o pracę w tym regionie.

Przegląd pozostałych branży i stanowisk, w województwach z największą liczbą publikowanych na Adzuna wakatów:

 

Cały raport można pobrać TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku, gdzie regularnie publikujemy porady dotyczące pracy i kariery oraz odwiedź naszą stronę, gdzie dostępnych jest ponad 200 000 ofert pracy w całej Polsce.

Podobne artykuły:

Jawność zarobków – raport Adzuna

Umiejętności miękkie na polskim i światowym rynku pracy

Jakich języków poszukują pracodawcy i gdzie?