Przeglądaj Adzuna Blog »

Jak znaleźć pracę w nowym mieście

Przeprowadzka. A co z pracą?

Czasami życie pisze nam niespodziewane scenariusze. A czasami decydujemy się sami na duże zmiany i wyskakujemy ze strefy komfortu wprost na głęboką wodę. Taką zmianą może być przeprowadzka do nowego miasta. Na głowie pojawia się cała masa zagadnień, które trzeba rozwiązać, zaplanować i zamknąć. Jedną z bardzo ważnych kwestii, o których musimy pomyśleć, gdy przeprowadzamy się do nowego miasta, to znalezienie nowej pracy. Od czego zacząć?

Porozmawiaj z obecnym pracodawcą

W pierwszej kolejności sprawdź czy obecny pracodawca nie może Ci pomóc. Czy obecna firma nie ma siedziby, placówki, filii w mieście, do którego właśnie się przeprowadzasz? Niektórzy z Was będą mieli szczęście i możliwość pracy zdalnej. Jednak większa część z nas raczej przywiązana jest do konkretnej lokalizacji. Warto jednak porozmawiać z pracodawcą o możliwościach współpracy po Twojej przeprowadzce. Szczególnie jeśli masz w obecnej pracy dobrą opinię.

Poproś o referencje i polecenie

Jeśli Twoja firma nie ma możliwości zatrudnienia Cię w nowym mieście, pytaj o rekomendacje. Uruchom firmowe znajomości, uruchom pocztę pantoflową. Nie bój się mówić przełożonym i znajomym z pracy, z której odchodzisz, dokąd jedziesz. Im więcej osób wie jakie są Twoje plany i jakiej pracy będziesz szukał na miejscu tym większa szansa, że informacja ta trafi na podatny grunt. Nie bójmy się poleceń. W wielu krajach pracodawcy wspierają polecanie znajomych do pracy. Dzięki temu mogą oszczędzić czas i pieniądze na procesy rekrutacyjne. Polecenie to nie tylko negatywnie kojarzące się poplecznictwo!

Uruchom alerty i powiadomienia mailowe

Wejdź na Adzuna.pl Dzięki zaawansowanemu wyszukiwaniu możesz ustawić sobie powiadomienia mailowe. Będziesz dzięki nim otrzymywał powiadomienia na swój adres email za każdym razem jak w naszym serwisie pojawi się oferta o pracę spełniające zadane przez Ciebie kryteria wyszukiwania. Dzięki temu będziesz widział nowe oferty pracy w mieście, do którego jedziesz. Zacznij wysyłać aplikacje jak najszybciej. Proces szukania pracy jest niestety żmudny. Adzuna stara się go choć trochę ułatwić, poprzez zebranie w jednym miejscu ofert o pracę pochodzących z różnych stron www, serwisów rekrutacyjnych a nawet urzędów pracy.

Aplikacja mobilna Twoim przyjacielem

Nie masz czasu na przeglądanie Internetu. Zainstaluj na swoim telefonie aplikację mobilną Adzuna. Będziesz miał mobilny dostęp do najnowszych ogłoszeń o pracę. W każdej chwili możesz wtedy przeglądać nowe ogłoszenia lub ustawić alert mailowy. Zupełnie tak samo jak przez stronę www.