Przeglądaj Adzuna Blog »

Jak zostać ilustratorem?

Świat artysty jest wyjątkowo barwny i ciekawy. Za pomocą komputera, specjalnych efektów, wyspecjalizowanych programów takich jak Ilustrator czy Photoshop jesteśmy w stanie nadać zdjęciu pięknej palety kolorów. Stworzyć animacje. Bądź zstworzyć swój własny projekt graficzny od początku do końca, wedle swojej wizji. Nasz zespół Adzuna jak zawsze ma dla Ciebie pełne objaśnienie Twoich możliwości! Sprawdź nas!

Jak się za to zabrać?

Jako Ilustrator musisz nabyć pewne umiejętności. Oprócz kierunków studiów dotyczących ilustracji są również przeróżne kursy umożliwiające zdobycie niezbędnej wiedzy w tej dziedzinie. Trwają one przeważnie kilka miesięcy i uczą jak profesjonalnie korzystać ze wszystkich programów oraz dostarczają wymaganej wiedzy. Potrzebna jest chęć, cierpliwość, wytrwałość oraz zaangażowanie!

Czy można być finansowo stabilnym artystą ilustratorem?

Oczywiście wszystko zależy od miejsca pracy, stałej pensji bądź wynagrodzenia od wykonanego projektu. Dobry grafik/ilustrator to osoba pożądana zarówno w wielkich korporacjach, studiach graficznych, rozrastającym się świecie mody oraz wszelkich firmach promujących się poprzez największy rynek- social media. Jeśli jesteś ambitnym, zdolnym, szybko chłonącym wiedzę, zmotywowanym artystą o bujnej wyobraźni i chęci realizowania siebie to nie ma co zwlekać! Bierz się do pracy!

 

Autor: Kasia Korcz

Dołącz do nas na Facebooku, gdzie regularnie publikujemy porady dotyczące pracy i kariery oraz odwiedź naszą stronę, gdzie dostępnych jest ponad 200 000 ofert pracy w całej Polsce.