Przeglądaj Adzuna Blog »

3 zawody dla osób, które nie chcą pracować z biura

Nie odnajdujesz się w biurowym szale? Masz dosyć drukarki, która wciąż nie chce Cię słuchać? Szlag Cię trafia jak tylko przekroczysz próg budynku, w którym spędzisz kolejne godziny? Wolisz łączyć pozytywne z produktywnym?

Jeśli twierdząco odpowiedziałeś sobie na wszystkie wyżej zadane pytania to świetnie trafiłeś! Adzuna przygotowała dla Ciebie kilka rad.

Wciel się w rolę barmana i zacznij od zaraz!

Jeśli jesteś otwartą i komunikatywną osobą na pewno odnajdziesz się w tej roli. Warunki pracy są nieco odmienne od typowej sześcio/ośmio godzinnej pracy w biurze. Do obowiązków barmana należy przywitanie gości, wprowadzenie ich w menu restauracji, umiejętność nawiązania kontaktu. Mile widziany jest kurs barmański, obeznanie we wszelkiego rodzaju koktajlach i zdolność improwizowania (gość nie raz prosi o drinkA spoza menu). Ich rolą jest również zwracanie uwagi na bezpieczeństwo w lokalu oraz płynne posługiwanie się kasą fiskalną. Szeroki uśmiech, cierpliwość  oraz wysoka kultura osobista są cenionymi i nieodłącznymi cechami wykwalifikowanego barmana. Według naszych badań pracy barmana najlepszymi pracodawcami są Aspen Coaching i Radisson Hotel. Nie czekaj, sprawdź się i Ty!

Spróbuj swoich sił w gastronomii jako Kelner

Dla niektórych osób praca kelnera wydaje się być łatwą i przyjemną. W życiu ta teoria się często nie sprawdza. Jest to ciężka praca, wymagająca bardzo dużo siły, wytrzymałości zarówno psychicznej jak i fizycznej, ale również cierpliwości dla często niezdecydowanych i niekulturalnych gości. Ale nie zniechęcaj się tak szybko, są też plusy! Na co dzień pracujesz z koleżeńską grupą ludzi, Twoja praca jest ciągłą interakcją z ludźmi. Czas płynie nieubłaganie szybko, a pieniądze są w stanie zrekompensować gorszy dzień. Kelner zarabia sporo z napiwków pozostawianych przez gości bądź z góry wliczonych w tak zwany ‘serwis’. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że nie jest to marne wynagrodzenie! Zainteresowany?

Chcesz być swoim szefem? Zostań Kierowcą

Prowadzenie samochodu sprawia Ci przyjemność? Jesteś zaradnym i pewnym siebie kierowcą? Lubisz podróżować i przemierzać miasto z punktu A do B ? Mamy coś dla Ciebie! Możliwości jest kilka. Możesz wybrać przewóz osób jeżdżąc swoim samochodem, oznaczonym “TAXI” lub jako kierowca Uber i tym podobnych aplikacji mobilnych. Wybierasz sobie godziny pracy, zarówno dzienne jak i wieczorne i rejestrujesz się w wybranej przez siebie taryfie. Jest to wygodna i komfortowa oferta dla osób poszukujących dodatkowej możliwości pracy i nie tylko! Elastyczne godziny jazdy są zdecydowanym plusem. Jeśli jesteś nerwusem, który nie przywykł do stania w korkach możesz zdecydować się na nocne kursy.

Co o tym sądzisz?

Autor: Kasia Korcz

 

Dołącz do nas na Facebooku, gdzie regularnie publikujemy porady dotyczące pracy i kariery oraz odwiedź naszą stronę, gdzie dostępnych jest ponad 200 000 ofert pracy w całej Polsce.