Przeglądaj Adzuna Blog »

5 wskazówek jak efektywnie wykazać się w pracy

Ambicja

Na polu zarówno zawodowym jak i prywatnym ludzie cenią sobie ambicję. Ambicja kreuje nasze cele, motywuje do działania oraz nie pozwala spocząć na laurach. Podejmując się jakiegokolwiek zadania pamiętaj, aby nie iść na skróty. Wypełniaj swoje obowiązki mierząc wysoko. Zagwarantuje Ci to poczucie godności osobistej. Twój pracodawca doceni dążenie do wybicia się oraz twórcze osiągnięcia i sukcesy.

Determinacja

Zapewne znasz to uczucie kiedy Twoja długoterminowa praca z jakiś przyczyn okazuje się być nieprawidłowa, niewystarczająco dobra. Na Twojej drodze kumulują się przeszkody, które nie mają dobrego wpływu na zawodowe plany i cele. Jedną z najważniejszych cech jest determinacja. Pomimo wszelakich trudności jakie napotykają Cię po drodze, zdecydowanie dąż do celu z wysoko podniesioną głową! Nie daj się zniechęcić przez jeden słabszy moment. Bądź wytrwały i odporny!

Waleczność

Ta wskazówka idzie świetnie w parze z determinacją. Osoby waleczne są najbardziej podziwiane, doceniane i pożądane. Ich wszelkie cele są osiągnięte ciężką, skrupulatną i pełną poświęceń pracą. Żadna porażka czy chwilowa słabość nie jest w stanie powstrzymać przed sukcesem. Walcz o swoje zdanie, pozycję, cele i bądź ich pewny!

Pewność siebie

Oznacza to, że niezależnie od tego czego się podejmujesz, mniejszego czy większego projektu, poważnego zobowiązania w pracy, ważne jest, abyś stwarzał pozór osoby całkowicie wiarygodnej. Większym zaufaniem darzeni są pracownicy solidni, wytrwali i świadomi oraz pewni swoich decyzji i pomysłów. Praca takich osób rzadko jest kwestionowana bądź źle osądzana. Podążaj przez korytarz w biurze spokojnym krokiem, z podniesioną głową, wypchniętą piersią i świadomością swojej wartości. Działaj sprawnie oraz zdecydowanie!

Sumienność

Sumienność, skrupulatność, rzetelność- pracownik na medal! Wykonuj swoje obowiązki najlepiej jak potrafisz. Przykładaj się do swojej pracy, dawaj z siebie 100% energii i siły! Wykazuj zainteresowanie, zaangażowanie i wkład własny. Staraj się sukcesywnie doprowadzać do skutku projekty i zadania, które rozpoczynasz. Nie poddawaj się zbyt wcześnie. Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś stawał na głowie. Wykonuj swoje obowiązki tak, aby nikt nie mógł Ci nic zarzucić i przede wszystkim tak, abyś czuł satysfakcję z dobrze wykonanego zadania!

POWODZENIA!

 

Autor: Kasia Korcz