Przeglądaj Adzuna Blog »

Co robić a czego nie, na rozmowie o pracę

1# WYŚPIJ SIĘ

Odpoczynek przed ważnym spotkaniem jest bardzo ważny. Nie zarywaj nocy przygotowując się na ostatnią chwilę. Oczywiście, jeśli jest to konieczne powtórz sobie to co chcesz powiedzieć nazajutrz, ale nie kosztem twojej formy fizycznej.

2# NIE siedz z założonymi rękami

Pamiętaj o tym, że na spotkaniu taka pozycja pozostawia negatywne wrażenie. Unikaj tego gestu za wszelką cenę i skup się na gestykulacji o pozytywnych konotacjach.

3# NIE baw się włosami

Zabawa kucykiem, czy kosmykiem włosów sugeruje poddenerwowanie, a nawet niedojrzałość.

4#NIE Garb się

Usiądź prosto – przygarbiona pozycja sugerująca, że się stresujesz i peszysz okolicznościami nie zadziała na Twoją korzyść. Każdy woli pewną siebie wyprostowaną sylwetkę.

5# ZRÓB RESEARCH

Jeśli przyjdziesz nieprzygotowany na spotkanie o pracę, okazujesz brak zainteresowania. Nie pozwól aby taka błacha sprawa jak research dotyczący firmy, pozycji i teamu z którym potencjalnie chciałbyś pracować zaprzepaściła Twoje szanse na starcie.

6#ZADAWAJ PYTANIA

Nie zapomnij o przynajmniej jednym pytaniu dla osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną. Okaż zaangażowanie i zainteresowanie.

7# NIE kłam

Nie chcesz zostać zatrudniony za kwalifikacje których nie masz! Skup sie na tym co potrafisz oraz na ambicji i chęci nabycia nowych umiejętności.

8# NIE pytaj o wynagrodzenie

Nie poruszaj kwestii wynagrodzenia jako pierwszy. Poczekaj aż pracodawca przedstawi pierwszą ofertę. Do tego czasu nie wspominaj o wynagrodzeniu…