Przeglądaj Adzuna Blog »

Polski Absolwent Roku 2016 – Konrad!

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzce pierwszego etapu konkursu  oraz jego międzynarodową konkurencje w walce o tytuł Absolwenta roku 2016 pierwszego etapu konkursu Aboslwent Roku 2016.

Polską edycję konkursu wygrał KONRAD STAWISKI!

screen-shot-2016-09-12-at-18-18-52

Lekarz – informatyk – naukowiec

Konrad jest świeżo upieczonym lekarzem – 24 letnim absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest na wymianie Erasmus na Uniwersytecie Cambridge a w październiku rozpoczyna studia doktoranckie w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod kierunkiem prof. Wojciecha Fendlera.
Konrad urodził się w Zielonej Górze i od zawsze wyróżniał się na tle innych uczniów, nie tylko wspaniałymi wynikami, ale również swoją pasja i zamiłowaniem do nauki.

Podczas trwania studiów Konrad wykorzystywał każdą wolną chwilę aby zdobywać wiedzę i poszerzać zainteresowania. Spędzał każde wakacje jako stażysta w różnych placówkach medycznych m.in. w Kuwejcie, USA i Wielkiej Brytanii. Uczestniczył również w kilkudziesięciu konferencjach i opublikował kilka prac w publikacjach naukowych.

Co zrobiło na nas największe wrażenie?
Konrad jest bardzo zdeterminowany i ambitny. Niezwykle długa lista stypendiów, nagród, wyróżnień, publikacje i staży jeszcze bardziej podkreśla jego zamiłowanie do nauki i  interdyscyplinarne podejście do dziedziny medycyny.

Jego CV jest imponujące, ale to co ujęło nas najbardziej to fakt, że podczas ciężkich i pochłaniających studiów medycznych Konrad znalazł czas na zdobywanie wiedzy w dziedzinach informatyki, bioinformatyki, biostatystyki i ‚data mining’ aby która pozwoli mu znaleźć zastosowanie innowacyjnych technologii w medycynie.

 

W etapie międzynarodowym Konrad walczy o tytuł Absolwenta Roku 2016 z finalistami z RPA, Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii i Indii. O nich dowiecie się więcej w następnym poście…

 

Konkurs rozstrzygniemy 22 Września! Trzymajcie kciuki za Konrada!