Przeglądaj Adzuna Blog »

Absolwent roku 2016 – Polscy finaliści

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dostaliśmy setki zgłoszeń od absolwentów z całej Polski, walczących o upragniony tytuł „Absolwenta Roku 2016”.

Głosowaliście na swoich faworytów, a my mieliśmy niezwykle ciężkie zadanie wybrać trzech finalistów polskiej edycji konkursu. W ramach kolejnego etapu, panel międzynarodowych ekspertów biznesowych wraz z Adzuna, wybierze zwycięzcę polskiego etapu, który zostanie reprezentantem Polski w międzynarodowym finale. Wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie.

Absolwent który podbije serca naszego jury, dostanie tytuł Absolwenta Roku 2016 w Polsce, certyfikat otrzymania tytułu oraz voucher Amazon Kindle.

Tak więc, po długich obradach i dyskusji, jesteśmy gotowi przedstawić Państwu 3 najlepszych kandydatów z Polski:

 

katarzyna szolc

Imię: Katarzyna Szolc

Wiek: 28

Uniwersytet: Uniwersytet Śląski

Kategoria: Nauka

 

O mnie:

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do otaczającej rzeczywistości i nic nie jest dla mnie ani białe, ani czarne, ani szare – wszystko jest różowe, bo patrzę na świat przez różowe okulary. Jako pedagog staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje i to nie tylko przy pomocy książek. Biorę udział w warsztatach, praktykach, ale przede wszystkim staram się pracować z ludźmi. Już za kilka dni rozpocznę pracę w zawodzie. Nie po raz pierwszy, ale pierwszy raz po zakończeniu studiów. Praca w zawodzie była moim marzeniem i już wiem, że się spełni. Będę realizować się w pracy w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, ale również w przedszkolu, jako arteterapeuta. Po obowiązkach lubię zrelaksować się przy książce lub filmie, posłuchać muzyki i zanurzyć się w świecie sztuki przeglądając albumy z pracami wielkich artystów.

Kto mnie inspiruje:

Każda osoba jest dla mnie inspiracją. Sąsiadka w sukience w kwiatki, dzięki której stworzę z dziećmi kwiaty z bibuły. Znajoma – mistrzyni młotka i pędzla, dzięki której będę pewna, że sama dam sobie radę nawet z najbardziej krzywą ścianą, do pomalowania. Rodzice – mistrzowie cierpliwości, którzy próbują mnie jej nauczyć od lat. Brat – mistrz klawiatury i szklanego ekranu, który inspiruje mnie do wykorzystywania nowych technologii w pracy w pedagoga. Brat – żeglarz, dzięki któremu wykorzystam szum fal do relaksacji podczas arteterapii. Nie przechodzę obok ludzi obojętnie, bo ich gesty, mimika, kolor włosów, czy strój może stać się inspiracją do mojej pracy, pasji i życia.

Z czego jestem najbardziej dumna?

Najbardziej jestem dumna, że po pierwszym roku studiów licencjackich podczas odbywania praktyk udało mi się pogodzić zwaśnione koleżanki. Ucząc się przy pedagogu szkolnym zostałam wrzucona na głęboką wodę. Miałam za zadanie pogodzić trzy przyjaciółki, których kłótnia doprowadziła do tego, że jedna z nich nie chciała chodzić do szkoły. Rola praktykantki szybko przemieniła się w negocjatora, rozjemcę i osobę od spraw niemożliwych. Zdobyte na studiach umiejętności nie poszły na marne i udało mi się pogodzić zwaśnione koleżanki.

13833288_1285559644790283_778604009_o

Imię: Konrad Stawiski

Wiek: 24

Uniwersytet: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kategoria: Nauka

O mnie:

Nazywam się Konrad Stawiski. Mam 24 lata i właśnie zostałem lekarzem. W październiku bieżącego roku rozpocznę staż podyplomowy, a także studia doktoranckie w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod kierunkiem prof. Wojciecha Fendlera. Już w gimnazjum zacząłem, oprócz medycyny, interesować się informatyką i możliwościami jakie daje. Trudno mi dziś uwierzyć w to, że chęć ustawiania serwerów do gry z kolegami zaowocowała licznymi umiejętnościami z zakresu informatyki, które nieprzerwanie rozwijam do dzisiaj. Połączoną wiedzę medyczną i umiejętności informatyczne wykorzystuje nie tylko w celach naukowych, ale także realizując różne projekty komercyjne z zakresu informatyki medycznej. Interesuje mnie przede wszystkim bioinformatyka, data science (biostatystyka i data-mining) oraz komputerowa analiza obrazów radiologicznych. „Lekarz-informatyk-naukowiec” – tak przedstawia mnie jedna z moich koleżanek. Moje pragnienie poznania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania pozwoliło mi uzyskać wiele nagród i wyróżnień na licznych konferencjach, a także zostać wielokrotnie nagrodzonym stypendiami. Otrzymałem m.in. grant naukowy w ramach konkursu „Generacja Przyszłości” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stworzenie aplikacji wykorzystującej elementy personalizacji przez nauczanie maszynowe dla osób z przewlekłym chorobami gastroenterologicznymi. Dwukrotnie zostałem także nagrodzony Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które jest najwyższym wyróżnieniem dla studentów w Polsce. Pragnę dalej rozwijać się we wspomnianych przeze mnie dziedzinach i liczę na to, że wynikiem mojej ciężkiej pracy będą nowe rozwiązania, które zostaną szeroko uznane zarówno w gronie naukowców, partnerów biznesowych, jak i wśród moich przyszłych pacjentów.

Kto mnie inspiruje?

Największą inspiracją są dla mnie ludzie, którzy dzięki swoim zdolnościom oraz zapałowi potrafią zmieniać nasz świat. Jedną z takich osób, jest mój opiekun naukowy, z którym współpracuje od czwartego roku studiów, prof. Wojciech Fendler. Nie mogę także zapomnieć o moich opiekunach, których poznałem podczas zagranicznych staży naukowych i klinicznych, takich jak prof. John Aston z University of Cambridge (Cambridge, UK) czy prof. Stephen Glatt z SUNY Upstate Medical University (NY, USA). Wszyscy Ci ludzie prezentują interdyscyplinarne podejście do medycyny, dzięki któremu tworzą prace naukowe na najwyższym światowym poziomie

Z czego jestem najbardziej dumny?

Jestem dumny ze wszystkich moich osiągnięć. To ich suma sprawiła, że jako nagrody za swoją pracę naukową, otrzymałem m.in. dwukrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia, najwyższe (I stopnia) Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego, a także byłem pięciokrotnym laureatem Stypendium Rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Medycznego. Jednym z największych moich osiągnięć było na pewno uzyskanie grantu i tytułu laureata II edycji konkursu „Generacja Przeszłości”. Wyniki swoich badań zaprezentowałem między innymi na najbardziej prestiżowej konferencji w dziedzinie informatyki medycznej – „MEDINFO 2015 – 15th World Congress on Health and Biomedical Informatics” w Sao Paulo w Brazylii. Odbywałem także praktyki i staże zagraniczne w Wielkiej Brytanii, USA i Kuwejcie, w tym 2-miesięczny staż naukowy z zakresu analizy obrazu na prestiżowym Uniwersytecie w Cambridge. Działałem także organizacyjnie i społecznie, jako m.in. Przewodniczący Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego UM w Łodzi, a także ogólnopolsko i międzynarodowo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA.

Moje umiejętności i kolejne osiągnięcia napędzały kolejne sukcesy i pozwalały na dalszy rozwój oraz dawały motywację do dalszej pracy. To dlatego trudno mi wybrać, z którego osiągnięcia jestem najbardziej dumny.

 

unnamed

Imię: Hanna Wiczanowska

Wiek: 24

Uniwersytet: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kategoria: Nauka

O mnie:

Tegoroczna absolwentka kierunku Prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ciekawa świata, otwarta na ludzi, ich problemy i potrzeby. Zaangażowana w swoją pracę, naukowiec, autorka pięciu publikacji w recenzowanych monografiach (głównie z zakresu szeroko pojętego prawa międzynarodowego), uczestniczka dwudziestu pięciu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Moja aktywność nie ogranicza się do przesiadywania nad książkami. Postawiłam również na doświadczenie praktyczne, które zdobywałam w kancelariach oraz działach prawnych firm w Warszawie i w Poznaniu. Jako osoba skutecznie łącząca teorię i praktykę otrzymałam prestiżowe Stypendium im. dr Jana Kulczyka oraz Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „STUDENCKI NOBEL”.

Jedną z dewiz mojej działalności jest chęć pomagania innym ludziom, dlatego odbyłam praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie oraz aktywnie uczestniczę w licznych projektach międzynarodowych, popularyzujących demokrację i prawa człowieka, m.in. w Międzynarodowej Letniej Szkole Praw Człowieka w Wilnie, czy Model of European Union w Brukseli. W uznaniu mojej działalności społecznej, otrzymałam Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „TALENT ZA TALENT” Stowarzyszenia Przyszłych Liderów i Menedżerów – COGNITIS.

Oprócz studiów moje zainteresowania koncentrują się wokół literatury, historii, podróży, nauki języków obcych (znam biegle 4 języki obce) i dziennikarstwa sportowego. Moim, głęboko ukrytym marzeniem jest wydanie powieści, którą niedawno skończyłam pisać.  

Kto mnie inspiruje?

W sensie zawodowym inspiruje mnie Pan Profesor Zdzisław Kędzia – promotor mojej pracy magisterskiej, członek Komitetu do spraw Praw Ekonomicznych, Socjalnych i Kulturalnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oprócz imponującego dorobku naukowego Pana Profesora Kędzi, podziwiam Jego skromność, bezpośredniość, otwartość na potrzeby innych. Moim marzeniem jest zostać wyróżniającym się naukowcem oraz praktykiem pozostając przy tym zwykłą, otwartą osobą.

Jeżeli  chodzi o wzór w życiu prywatnym, to inspiruje mnie moja Mama, która nauczyła mnie pokonywać wszelkie przeciwności w życiu zachowując przy tym optymizm i pogodę ducha. Od 2002  roku Mama wychowuje mnie samotnie. Trudności spowodowały, że obie stałyśmy się silnymi kobietami, które z realizują obrane przez siebie cele.

Z czego jestem najbardziej dumna?

Cieszę się każdym osiągnieciem, lecz osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumna  stanowi otrzymane przeze mnie Wyróżnienie  w Konkursie na  Najlepszego Delegata Rady Bezpieczeństwa podczas Międzynarodowej Symulacji Obrad ONZ – Poznań Model of United Nations – POZIMUN na temat wpływu broni masowego rażenia na bezpieczeństwo międzynarodowe. Uzyskana nagroda stanowiła dla mnie ważny dowód na to, iż w trakcie obrad ponad osiemdziesięciu młodych ludzi z przeszło dwudziestu państw świata, mój głos został dostrzeżony. Odniesiony sukces stał się dla mnie motywacją do dalszego rozwoju osobistego celem walki o bezpieczną przyszłość Europy, świata, społeczeństw. Mam nadzieję, iż wspomniane osiągnięcie będzie stanowiło dla mnie krok w stronę urzeczywistnienia jednego z moich, największych zawodowych marzeń, którym jest praca na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Odniesiony przeze mnie sukces zaowocował objęciem przeze mnie funkcji PROJECT MANAGER – III edycji  Poznań Model of United Nations w 2015 roku. Organizowane przeze mnie wydarzenie spotkało się z uznaniem Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie i zostało oficjalnie włączone do obchodów 70. Rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce.

Zwycięzca Polskiej edycji zostanie wybrany już 8 Września! 

Obserwuj nasz Facebook i Twitter aby być na bieżąco z wynikami konkursu Absolwent Roku 2016!